(https://images-na.ssl-images-amazon.com) (https://m.media-amazon.com) (https://completion.amazon.com) (https://m.media-amazon.com/images/I/11EIQ5IGqaL._RC|01e5ncglxyL.css,01lF2n-pPaL.css,51UgrwqeCRL.css,318PabRHnEL.css,01fQPWUjn0L.css,11GEPqXartL.css,01qPl4hxayL.css,01ti0q+221L.css,413Vvv3GONL.css,11TIuySqr6L.css,01Rw4F+QU6L.css,115C34M4eKL.css,01DwiCRvNnL.css,01IdKcBuAdL.css,01dRHIoUjnL.css,216JhEla-AL.css,01oDR3IULNL.css,51nGGGD9eHL.css,01XPHJk60-L.css,11yW2wLgbZL.css,01QhqFH8I8L.css,01i8xapXUHL.css,21ZD1QLZ9FL.css,11G8RVHqS+L.css,21wA+jAxKjL.css,112NH+U6IxL.css,216LjtW6ADL.css,01CFUgsA-YL.css,31Q6Yb4SLEL.css,116t+WD27UL.css,11uWFHlOmWL.css,11iezfFGyHL.css,11otOAnaYoL.css,01iEw2pcRVL.css,01X+Gu6WK9L.css,21-iGiQAbWL.css,11FzYUa6q+L.css,01LzHhtXxxL.css,21Vv9DZkDFL.css,11F00c3NoYL.css,11hvENnYNUL.css,11FRI-QT39L.css,01890+Vwk8L.css,01864Lq457L.css,01cbS3UK11L.css,21F85am0yFL.css,016mfgi+D2L.css,01WslS8q5ML.css,113sefbl5fL.css,016Sx2kF1+L.css_.css?AUIClients/AmazonUI&UHJhwlfM#us.not-trident.1006401-T1) (https://m.media-amazon.com/images/I/61xJcNKKLXL.js?AUIClients/AmazonUIjQuery) (https://m.media-amazon.com/images/I/11oNqlOaNXL._RC|11Y+5x+kkTL.js,51cR93oXsVL.js,11yKORv-GTL.js,11GgN1+C7hL.js,01+z+uIeJ-L.js,01VRMV3FBdL.js,21u+kGQyRqL.js,01meRT+S4PL.js,11aD5q6kNBL.js,11rRjDLdAVL.js,51t8Z4zPMfL.js,11nAhXzgUmL.js,119kvzYmMJL.js,11joUTnxHvL.js,11F8myQivDL.js,21eKR4hvwNL.js,01Q4S7ptbiL.js,5118qJbclGL.js,01JYHc2oIlL.js,31nfKXylf6L.js,01ktRCtOqKL.js,31RasBDgYVL.js,11bEz2VIYrL.js,31o2NGTXThL.js,01rpauTep4L.js,31IW8GrKLzL.js,01tvglXfQOL.js,11RxSrTRyHL.js,01eoUDsroDL.js_.js?AUIClients/AmazonUI) (https://m.media-amazon.com/images/I/51BqsgbDI7L.js?AUIClients/CardJsRuntimeBuzzCopyBuild) (https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41-WpIOxHtL._RC|71hATdwg7nL.css,51dhHsnDssL.css,110cRm1b1WL.css,119KcSi-BAL.css,31-P1-9TebL.css,31YZpDCYJPL.css,21pkK7OQMnL.css,41EtvNY2OrL.css,110Nj+wUGYL.css,31K0jc2KvHL.css,01R53xsjpjL.css,11EKggV-DlL.css,415g7iDx4VL.css_.css?AUIClients/NavDesktopUberAsset&0BRhfZ9s#desktop.488657-T2.878681-T1.836079-T1) (https://m.media-amazon.com/images/I/01I3s4SlPiL._RC|21Awk0AtTML.js,216Y5JcOfSL.js,11-asXJWfkL.js,01s80TZosWL.js,015gdESSAtL.js,01GJONmvbXL.js,017VcaK0ACL.js,01Gujc1zuyL.js,6118erh+1cL.js,01EfL1GvN7L.js,01hcvL3758L.js_.js?AUIClients/DetailPageMetaAssetFixed#desktop.us) (https://m.media-amazon.com/images/I/31AqAr%2BRTHL.js?AUIClients/AmazonUICalendar) (https://m.media-amazon.com/images/I/01rg6Ce9FhL._RC|21JPvQvwWNL.js_.js?AUIClients/DetailPageEverywhereMetaAsset#desktop) (https://m.media-amazon.com/images/I/31IMUNOHLJL.js?AUIClients/DetailPageOffersDebugAssets) (https://m.media-amazon.com/images/I/518Mx1eo1IL._RC|01gKh-6uxaL.js_.js?AUIClients/InContextDetailPageAssets) (https://m.media-amazon.com/images/I/11DbyV7EqEL._RC|31Woe0xBtCL.js,41VeBij8NNL.js,21KBCItCElL.js,21Q88PJMUWL.js,31oAl8dJC2L.js,41TVCJWzmfL.js,41q36Jp+JRL.js,316nVZ1c+gL.js,31stVn-QHnL.js,01S4a+TTNzL.js,21cezxqCFCL.js,318rs4piGPL.js,01jEqq6I0UL.js,01xGyUiM+9L.js,41DfHGdXUeL.js,11LSI8IU0NL.js,41WyIIU02jL.js,31QmRDAhJvL.js,51eR7ReXXKL.js,01TQyo0bnIL.js,21Bbdsfp7cL.js,51Dk5hfW7hL.js,612N12HQlLL.js,514Cltr0aKL.js,11p0nLfNCcL.js,01s9HEfbt3L.js,11CGomdzAuL.js,614laSAkMiL.js,111zW1Nhl9L.js,21F+2VGtGTL.js,61NHLfY-V2L.js,0120VCfYOtL.js,21kLNnswYkL.js,413fAUrzdFL.js,51GRfnCRJBL.js,31CuRA-rQfL.js,51YRyCQgcDL.js,31vI2qZfDdL.js,11K5qCK19CL.js,212MR1PC4cL.js,11KyJ7tKkeL.js,617A-qBIBHL.js,21eqxbXzvyL.js,11wcaiGPZGL.js_.js?AUIClients/USHardlinesDetailPageMetaAssetFixed&JGwR5+lK#desktop.us.1001679-T1.979843-C.1036961-T1.1035932-T1.1006812-T1.533504-T1.790980-C.195406-C.712488-T1.316933-T1.284294-T1.336175-T1.755654-T1.972327-T2.679600-T2.155175-T1.682739-T1.551170-T2.762074-T1.347518-T1.797206-T1.943856-T1.420261-T1.866594-T1) (https://m.media-amazon.com/images/I/11e6YKvz8HL._RC|61ERslxmD0L.js,614OTpIBP-L.js,11QPSzcZzFL.js,21Tlkr4uAnL.js,31e-8pJy4aL.js_.js?AUIClients/DetailPageDesktopImageBlockMetaAsset&6up0FJ17#us.974257-T1.987339-T1.1016016-T1.592955-T1.758371-T1.342971-T1.585425-T1) (https://m.media-amazon.com/images/I/31EFtqFUPbL._RC|21YblE14ZTL.js,01+oIQ0jY7L.js,11a+lhxkUrL.js,51-GaNgvVzL.js,4123BTTtUrL.js,21J1hhP1B-L.js,015TRQC5i+L.js,21iDSMqp7oL.js,21XCf-r9HCL.js,01lcH4zcTaL.js,01OtvpwikQL.js,61ICIE-Bf8L.js,01g2etah0NL.js,21v7Os12mhL.js,11PUEGgF9FL.js,61AJo9An2EL.js,013eoEBTVUL.js,016QFWAAdML.js,61sbfS68JAL.js,51kPXVYqQ5L.js,51wBrhqRqoL.js,21iPYXGkcAL.js,61rDDRIf6GL.js,01Fzql+0SbL.js,31DwCDV0WwL.js,41yj8fl9n-L.js,01mjV3L7d0L.js,01cyf4FMJWL.js,61GYq6xQlWL.js,011bX2ciJbL.js,21222B+rAzL.js,01gp3oqpb5L.js,31abTeO2myL.js,21-71xWjt2L.js,01zM73lDxwL.js,011kwg0OTQL.js,014kCoIHgIL.js,019W6kk1gjL.js,41mexBCNCmL.js,21UCCbeIufL.js,01WQALympXL.js,21WL5-inHOL.js,21Ud5bsUoiL.js,41kJwg9GluL.js,11uacn9D5ZL.js,41Debmz01QL.js,01GCLtg-iyL.js,31YT4iYOlWL.js,31M-FtB4LtL.js,31CoszE6RRL.js,41878Hwie5L.js,41URVeWP1BL.js,0126YIoj+oL.js,41YrrUVCE0L.js,21ETe06wE4L.js,21IQl4blS4L.js,31jdfgcsPAL.js,31kjc9S7VkL.js,019MkidFEWL.js,01lb9cuSpfL.js,11sjHLvE-aL.js,01q3V0FprDL.js,01uyz9BO3mL.js,01aWd1+KpIL.js,010ghrVeGXL.js,01UGySNmsCL.js,01SXcb7rxPL.js,01PG4SvsQ8L.js,01x+IwvWKjL.js,31Zx7wfU+FL.js,61h4Yg+I5EL.js,21u4PXbbK1L.js,21d4c1Trn6L.js,51YQQpunyNL.js_.js?AUIClients/USHardlinesDetailPageMetaAssetVariable_TURBO_DESKTOP_TradeIn_BUYX_DP_RPCX_TPLUS_SUBASSETING_897079&c+5aZRJG#desktop.language-en.us.792084-C.813259-T1.729113-T1.1005989-T1.812005-T1.885147-T1.808293-T1.975371-T1.906398-T1.651909-T1.1028468-T1.1021476-T1.964607-T1.990972-T1.368370-C.781636-T1.640514-T1.680355-T1.628223-T1.958666-T1.958825-T1.943986-T1.364202-T1.812443-T1.447372-T1.965442-T1.109378-T1.626409-T1.567944-T1.780418-T1) (https://m.media-amazon.com/images/I/61Zv28mcCIL.js?AUIClients/DetailPageAllOffersDisplayAssets&P3Wo0o2z#language-en.403176-C) (https://m.media-amazon.com/images/I/91IHprkeeNL.js?AUIClients/GestaltDetailPageDesktopMetaAsset) (https://m.media-amazon.com/images/I/01YgpCubxaL.js?AUIClients/InstallmentPaymentDetailPageMetaAsset#desktop) (https://m.media-amazon.com/images/I/51Fu2vYzlJL.js?AUIClients/DetailPageDesktopConfiguratorMetaAsset&hZIkuCrB#384314-T1) (https://m.media-amazon.com/images/I/5192PriguPL._RC|31yP6n5A+XL.js,310ur1wTt7L.js,71WM2pZW+fL.js,31qx-Gr7LfL.js_.js?AUIClients/DetailPageNewDesktopTwisterMetaAsset&VVcu1gl8#desktop.us.742915-T1.626895-T1.626853-T1.1025165-T1.949872-T1.976626-T1.354354-T1.883187-T1.384314-T1.565192-T1) (https://m.media-amazon.com/images/I/41p-OY9aTaL.js?AUIClients/DetailPageWirelessPlansAssets&5i76QWph#desktop.us.1001206-T1.1015530-T1.998509-T1.363299-C) (https://m.media-amazon.com/images/I/010oMamdcmL.js?AUIClients/DetailPageProductDimensionsAssets) (https://m.media-amazon.com/images/I/313sHJh1gZL.js?AUIClients/DetailPagePostPurchaseAssets) (https://m.media-amazon.com/images/I/51SVPwky5XL._RC|71h-8Mz5DuL.js,31VUtbQ1JYL.js_.js?AUIClients/DetailPagePurchaseReminderAssets&s56ioh4S#295516-T1) (https://m.media-amazon.com/images/I/21%2B3NfuRrDL.js?AUIClients/DetailPageNostosAssets) (https://m.media-amazon.com/images/I/61e6i91%2BI6L._RC|71LVgqy2ckL.js,31jsB13JlVL.js_.js?AUIClients/BuyingRulesDetailPageAssets&G1oZuWtG#370104-T1.977194-T2) (https://www.amazon.com/Korean-Pepper-Coarse-Powder-Pounds/dp/B005OJUSZE) Amazon.com : Premium Korean Red Pepper Coarse Powder, 1 Pound : Chili Powder : Grocery & Gourmet Food () () Skip to main content (/ref=nav_logo) .us All Select the department you want to search in (Search in) (search-alias=aps) All Departments (search-alias=alexa-skills) Alexa Skills (search-alias=allthebestpets) All The Best Pets (search-alias=amazon-devices) Amazon Devices (search-alias=amazonfresh) Amazon Fresh (search-alias=amazon-one-medical) Amazon One Medical (search-alias=amazon-pharmacy) Amazon Pharmacy (search-alias=warehouse-deals) Amazon Resale (search-alias=appliances) Appliances (search-alias=mobile-apps) Apps & Games (search-alias=arts-crafts) Arts, Crafts & Sewing (search-alias=audible) Audible Books & Originals (search-alias=automotive) Automotive Parts & Accessories (search-alias=baby-products) Baby (search-alias=bartelldrugs) Bartell's (search-alias=beauty) Beauty & Personal Care (search-alias=stripbooks) Books (search-alias=bristolfarms) Bristol Farms (search-alias=cardenas) Cardenas (search-alias=familyfare) Cards Supermarket (search-alias=popular) CDs & Vinyl (search-alias=mobile) Cell Phones & Accessories (search-alias=fashion) Clothing, Shoes & Jewelry (search-alias=fashion-womens) Women (search-alias=fashion-mens) Men (search-alias=fashion-girls) Girls (search-alias=fashion-boys) Boys (search-alias=fashion-baby) Baby (search-alias=collectibles) Collectibles & Fine Art (search-alias=computers) Computers (search-alias=financial) Credit and Payment Cards (search-alias=digital-music) Digital Music (search-alias=electronics) Electronics (search-alias=foodmaxx) FoodMaxx (search-alias=freshthyme) Fresh Thyme (search-alias=lawngarden) Garden & Outdoor (search-alias=gift-cards) Gift Cards (search-alias=grocery) Grocery & Gourmet Food (search-alias=handmade) Handmade (search-alias=hpc) Health, Household & Baby Care (search-alias=local-services) Home & Business Services (search-alias=garden) Home & Kitchen (search-alias=industrial) Industrial & Scientific (search-alias=prime-exclusive) Just for Prime (search-alias=kegnbottle) KegNBottle (search-alias=digital-text) Kindle Store (search-alias=lazyacresnaturalmarket) Lazy Acres Natural Market (search-alias=lucky) Lucky (search-alias=fashion-luggage) Luggage & Travel Gear (search-alias=luxury) Luxury Stores (search-alias=magazines) Magazine Subscriptions (search-alias=metropolitanmarket) Metropolitan Market (search-alias=missionwinespirits) Mission Wine & Spirits (search-alias=movies-tv) Movies & TV (search-alias=mi) Musical Instruments (search-alias=newseasonsmarket) New Seasons Market (search-alias=office-products) Office Products (search-alias=petfoodexpress) Pet Food Express (search-alias=pets) Pet Supplies (search-alias=luxury-beauty) Premium Beauty (search-alias=instant-video) Prime Video (search-alias=riteaid) Rite Aid (search-alias=savemart) Save Mart (search-alias=smart-home) Smart Home (search-alias=software) Software (search-alias=sousaswineliquors) Sousa's Wine & Liquors (search-alias=sporting) Sports & Outdoors (search-alias=specialty-aps-sns) Subscribe & Save (search-alias=subscribe-with-amazon) Subscription Boxes (search-alias=surdyksliquorcheeseshop) Surdyk's Liquor & Cheese Shop (search-alias=tools) Tools & Home Improvement (search-alias=toys-and-games) Toys & Games (search-alias=under-ten-dollars) Under $10 (search-alias=videogames) Video Games (search-alias=weis) Weis (search-alias=wholefoods) Whole Foods Market Search Amazon () (Search Amazon) (Go) (/customer-preferences/edit?ie=UTF8&preferencesReturnUrl=%2F&ref_=topnav_lang) EN (http://www.amazon.com/gp/css/homepage.html?ref_=nav_youraccount_btn_b) Hello Account & Lists (/gp/css/order-history?ref_=nav_orders_first) Returns & Orders (/gp/cart/view.html?ref_=nav_cart) Cart (/gp/site-directory?ref_=nav_em_js_disabled) All (/gp/help/customer/accessibility) Disability Customer Support (https://health.amazon.com/prime?ref_=nav_cs_all_health_ingress_onem_h) Medical Care (/gp/bestsellers/?ref_=nav_cs_bestsellers) Best Sellers (/stores/node/20648519011?channel=discovbar?field-lbr_brands_browse-bin=AmazonBasics&ref_=nav_cs_amazonbasics) Amazon Basics (/gp/new-releases/?ref_=nav_cs_newreleases) New Releases (/music/player?ref_=nav_cs_music) Music (/deals?ref_=nav_cs_gb) Today's Deals (/gp/help/customer/display.html?nodeId=508510&ref_=nav_cs_fs_hub_navbar_c) Customer Service (/fmc/learn-more?ref_=nav_cs_groceries) Groceries (/home-garden-kitchen-furniture-bedding/b/?ie=UTF8&node=1055398&ref_=nav_cs_home) Amazon Home (/gp/browse.html?node=16115931011&ref_=nav_cs_registry) Registry (/books-used-books-textbooks/b/?ie=UTF8&node=283155&ref_=nav_cs_books) Books (/gift-cards/b/?ie=UTF8&node=2238192011&ref_=nav_cs_gc) Gift Cards (https://pharmacy.amazon.com/?nodl=0&ref_=nav_cs_pharmacy) Pharmacy (/Smart-Home/b/?ie=UTF8&node=6563140011&ref_=nav_cs_smart_home) Smart Home (/amazon-fashion/b/?ie=UTF8&node=7141123011&ref_=nav_cs_fashion) Fashion (/toys/b/?ie=UTF8&node=165793011&ref_=nav_cs_toys) Toys & Games (/b/?_encoding=UTF8&ld=AZUSSOA-sell&node=12766669011&ref_=nav_cs_sell) Sell (/luxurystores?ref_=nav_cs_luxury) Luxury Stores (/gcx/Gifts-for-Everyone/gfhz/?ref_=nav_cs_giftfinder) Find a Gift (/Beauty-Makeup-Skin-Hair-Products/b/?ie=UTF8&node=3760911&ref_=nav_cs_beauty) Beauty & Personal Care (/automotive-auto-truck-replacements-parts/b/?ie=UTF8&node=15684181&ref_=nav_cs_automotive) Automotive (/Tools-and-Home-Improvement/b/?ie=UTF8&node=228013&ref_=nav_cs_hi) Home Improvement (/computer-pc-hardware-accessories-add-ons/b/?ie=UTF8&node=541966&ref_=nav_cs_pc) Computers (/baby-car-seats-strollers-bedding/b/?ie=UTF8&node=165796011&ref_=nav_cs_baby) Baby (/pet-shops-dogs-cats-hamsters-kittens/b/?ie=UTF8&node=2619533011&ref_=nav_cs_pets) Pet Supplies (/health-personal-care-nutrition-fitness/b/?ie=UTF8&node=3760901&ref_=nav_cs_hpc) Household, Health & Baby Care (/sports-outdoors/b/?ie=UTF8&node=3375251&ref_=nav_cs_sports) Sports & Outdoors (/computer-video-games-hardware-accessories/b/?ie=UTF8&node=468642&ref_=nav_cs_video_games) Video Games (/gp/browse.html?node=73846268011&ref_=nav_cs_wwa) Works with Alexa (/ulp/view/?_encoding=UTF8&pd_rd_w=TqJ8Q&content-id=amzn1.sym.1234dd2a-4380-4bba-8e32-b4000f31a596&pf_rd_p=1234dd2a-4380-4bba-8e32-b4000f31a596&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=aVXIJ&pd_rd_r=0c2a79fb-8552-4fb4-bb77-8a8c8e82df1b) (Keep your packages secure with Amazon pickup) (/grocery-breakfast-foods-snacks-organic/b/ref=dp_bc_aui_C_1/000-0000000-8675309?ie=UTF8&node=16310101) Grocery & Gourmet Food › (/b/ref=dp_bc_aui_C_2/000-0000000-8675309?ie=UTF8&node=18787303011) Pantry Staples › (/Herbs-Spices-Seasonings/b/ref=dp_bc_aui_C_3/000-0000000-8675309?ie=UTF8&node=16310281) Herbs, Spices & Seasonings › (/Pepper-Peppercorns/b/ref=dp_bc_aui_C_4/000-0000000-8675309?ie=UTF8&node=16321781) Pepper & Peppercorns › (/Ground-Pepper/b/ref=dp_bc_aui_C_5/000-0000000-8675309?ie=UTF8&node=16321791) Ground Pepper (hFmWAuJMwbA82NolXX26zQ/4uQ/Rdt3ukWNy5VUia+FLAAAAAGcF825iMjQyMzQ0My01ZWNkLTQyNWUtODI3Ni1iZjVmYmRjNjMzZTI=) (B005OJUSZE) (FallbackDetailPage) (kUKtOB4MFi8POKNxTsYE622sv%2Bpg912Ps1kY0pjz1mowOrrpWIvv%2FTuUQ7Hwq3Y3iA54NkKx1do1Mlc%2FHkw%2B6nttiLCCAXQR2bnJB3UwJlo4%2BEY3TOH1nNvwI5i5oPhWXDH71wQFYY3HmAZB2oAn%2BcDQbki%2FD11CQG9n6%2Fm3IB6QUApQd%2BVBt3AD3kqAC06w) (2024-09-25T12:29:11.207Z) (kUKtOB4MFi8POKNxTsYE622sv%2Bpg912Ps1kY0pjz1mowOrrpWIvv%2FTuUQ7Hwq3Y3iA54NkKx1do1Mlc%2FHkw%2B6nttiLCCAXQR2bnJB3UwJlo4%2BEY3TOH1nNvwI5i5oPhWXDH71wQFYY3HmAZB2oAn%2BcDQbki%2FD11CQG9n6%2Fm3IB6QUApQd%2BVBt3AD3kqAC06w) (000-0000000-8675309) (B005OJUSZE) (0) (ADJ8GJXNTQ637) (0) () () () () () () (glance) () (desktop) (detail) (0) (true) (000-0000000-8675309) () () () To see product details, add this item to your cart. You can always remove it later. (B005OJUSZE) (ADJ8GJXNTQ637) Select delivery location (1) Quantity: (1) 1 (2) 2 Quantity: 1 (Add to Shopping Cart) (Add to Cart) Add to Cart (Buy Now) Buy Now Enhancements you chose aren't available for this seller. Details To add the following enhancements to your purchase, choose a different seller. %cardName% ${cardName} not available for the seller you chose ${cardName} unavailable for quantities greater than ${maxQuantity}. Ships from Amazon Ships from Amazon Sold by (/gp/help/seller/at-a-glance.html/ref=dp_merchant_link?ie=UTF8&seller=ADJ8GJXNTQ637&asin=B005OJUSZE&ref_=dp_merchant_link&isAmazonFulfilled=1) LUCCA Sold by (/gp/help/seller/at-a-glance.html/ref=dp_merchant_link?ie=UTF8&seller=ADJ8GJXNTQ637&asin=B005OJUSZE&ref_=dp_merchant_link&isAmazonFulfilled=1) LUCCA Returns This item is non-returnable This item is non-returnable This item is non-returnable, but if the item arrives damaged or defective, you may request a refund or replacement. (/gp/help/customer/display.html?nodeId=GKM69DUUYKQWKWX7&ref_=dp_ret_policy) Read full return policy Returns This item is non-returnable This item is non-returnable, but if the item arrives damaged or defective, you may request a refund or replacement. (/gp/help/customer/display.html?nodeId=GKM69DUUYKQWKWX7&ref_=dp_ret_policy) Read full return policy Payment Secure transaction Your transaction is secure We work hard to protect your security and privacy. Our payment security system encrypts your information during transmission. We don’t share your credit card details with third-party sellers, and we don’t sell your information to others. (/gp/help/customer/display.html?nodeId=201909010) Learn more Payment Secure transaction We work hard to protect your security and privacy. Our payment security system encrypts your information during transmission. We don’t share your credit card details with third-party sellers, and we don’t sell your information to others. (/gp/help/customer/display.html?nodeId=201909010) Learn more Details See more (yes) Add a gift receipt for easy returns (Add to List) (Add to List) Add to List Added to (/gp/registry/wishlist/) Unable to add item to List. Please try again. Sorry, there was a problem. There was an error retrieving your Wish Lists. Please try again. Sorry, there was a problem. List unavailable. (hOdHZLy2jClwo++1ruCoxHf0Xd5gzpTLV5E3eD/vizy+AAAAAGcF825iMjQyMzQ0My01ZWNkLTQyNWUtODI3Ni1iZjVmYmRjNjMzZTI=) (hCnpmzGQkrKbrykrqUDasjQO5mUiAU6wkWjSN03p3ekcAAAAAGcF825iMjQyMzQ0My01ZWNkLTQyNWUtODI3Ni1iZjVmYmRjNjMzZTI=) (true) Other sellers on Amazon (/gp/offer-listing/B005OJUSZE/ref=dp_olp_NEW_mbc?ie=UTF8&condition=NEW) New (2) from $18.99 $ 18. 99 FREE Shipping on orders over $35.00 shipped by Amazon. (Share) () () () () () () Image Unavailable Image not available for Color: (Premium Korean Red Pepper Coarse Powder, 1 Pound) To view this video download (https://get.adobe.com/flashplayer) Flash Player VIDEOS 360° VIEW IMAGES Premium Korean Red Pepper Coarse Powder, 1 Pound (/s/ref=bl_dp_s_web_0?ie=UTF8&search-alias=aps&field-keywords=Happy+Sales) Brand: Happy Sales (4.6 out of 5 stars) 4.6 4.6 out of 5 stars 415 ratings | Search this page To see product details, add this item to your cart. You can always remove it later. (B005OJUSZE) (ADJ8GJXNTQ637) To see product details, add this item to your cart. You can always remove it later. (B005OJUSZE) (ADJ8GJXNTQ637) Purchase options and add-ons () (web) (true) (false) (B005OJUSZE) (kUKtOB4MFi8POKNxTsYE622sv%2Bpg912Ps1kY0pjz1mowOrrpWIvv%2FTuUQ7Hwq3Y3iA54NkKx1do1Mlc%2FHkw%2B6nttiLCCAXQR2bnJB3UwJlo4%2BEY3TOH1nNvwI5i5oPhWXDH71wQFYY3HmAZB2oAn%2BcDQbki%2FD11CQG9n6%2Fm3IB6QUApQd%2BVBt3AD3kqAC06w) Brand Happy Sales Variety Red Item Form Flake, Powder Unit Count 16 Ounce Number of Items 1 About this item Korean Brand Red Chili Pepper Flakes Powder Gochugaru, 1 LB. Coarse Type powder Safe and clean manufacturing process › See more product details (true) Report an issue with this product or seller (https://m.media-amazon.com/images/I/71184QO7iUL.js?AUIClients/DetailPagePriceTrackerAssets#desktop) (https://m.media-amazon.com/images/I/31vlfZBOibL.js?AUIClients/DetailPageBulkBuyingAssets&8Yz/tVql#400285-T1) (https://m.media-amazon.com/images/I/51ufhqXfUPL.js?AUIClients/DetailPageABSMultiSelectionAssets) Frequently bought together (ujeEwr%2FjfgAU0LzI8eIj8bldRRVyRH7wK6t%2BYLhVihdq38ajEEd565VEGXqYpVZwFqlWZQxFEMcy1WxkvkhimxMhEjj2VhKw51UpWv80pFS%2BGyWJzrJqWN3jHYrvxseuFD%2FwxX0uU6j8qvyqNVvqpZYjCYE49kb%2B%2BhpFQzSPOWnw7eq56A%2BfIzr1ZqX9ykcU) (Premium Korean Red Pepper Coarse Powder, 1 Pound) This item: Premium Korean Red Pepper Coarse Powder, 1 Pound $18.99 $ 18. 99 ($1.19/Ounce) Get it as soon as Tuesday, Oct 1 Only 2 left in stock - order soon. Sold by LUCCA and ships from Amazon Fulfillment. + (Xa4Abqb79fg3RkLMEyD%2BhP0c5w3PCjrZ9jTrxomq7OF4TidNVUFb1lmczdrx4Yu1DrkEW1av5l0YKtPMzMHaGQjKlmtEWfsSXWNc9xH7kAScjMz8HNeJzzTNepXifIEPnf0qTCDhVRhq2FvjcSrjNAeqd9RuJ2VoFOpRUoyZ3Z5jjrPo3HNWfbq%2BP7tm1JXH) (/Chung-Jung-One-500g-Gochujang/dp/B002WTE0MQ/ref=pd_bxgy_thbs_d_sccl_1/000-0000000-8675309?pd_rd_w=fFq58&content-id=amzn1.sym.f7fa8b58-6436-47b8-8741-9e90c231669e&pf_rd_p=f7fa8b58-6436-47b8-8741-9e90c231669e&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B002WTE0MQ&psc=1) (Sunchang Gochujang 500g) (/Chung-Jung-One-500g-Gochujang/dp/B002WTE0MQ/ref=pd_bxgy_d_sccl_1/000-0000000-8675309?pd_rd_w=fFq58&content-id=amzn1.sym.f7fa8b58-6436-47b8-8741-9e90c231669e&pf_rd_p=f7fa8b58-6436-47b8-8741-9e90c231669e&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B002WTE0MQ&psc=1) Sunchang Gochujang 500g $12.02 $ 12. 02 ($0.68/Ounce) Get it as soon as Monday, Sep 30 Only 7 left in stock - order soon. Sold by SASO LLC and ships from Amazon Fulfillment. + (Bz45G%2FkP%2B4PXEtfiwgA89MCP%2FhxQI0x3%2BcP8GakewWLHQxh8CnuMQdu66KBHyZ8bLh9LfVBL1%2FZZaw7shnAWctyiTTcHtNQxOACGeREhmpPzklwmeB6VLaI6Vee%2BvyjK8vBv89n29%2BSi2aoYcrTNSI0Z%2FguftrmDsyoni1G034wYS9eTqVhI%2F7Gv6sAibB8Y) (/NONGSHIM-TAEKYUNG-Korean-Gochugaru-Flakes/dp/B005G8IDTQ/ref=pd_bxgy_thbs_d_sccl_2/000-0000000-8675309?pd_rd_w=fFq58&content-id=amzn1.sym.f7fa8b58-6436-47b8-8741-9e90c231669e&pf_rd_p=f7fa8b58-6436-47b8-8741-9e90c231669e&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B005G8IDTQ&psc=1) (NONGSHIM TAEKYUNG Korean Chili Powder, Gochugaru Chili Flakes. Kimchi Powder (Flake, 1lb) - 100% Red Pepper Flakes for Korean) (/NONGSHIM-TAEKYUNG-Korean-Gochugaru-Flakes/dp/B005G8IDTQ/ref=pd_bxgy_d_sccl_2/000-0000000-8675309?pd_rd_w=fFq58&content-id=amzn1.sym.f7fa8b58-6436-47b8-8741-9e90c231669e&pf_rd_p=f7fa8b58-6436-47b8-8741-9e90c231669e&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B005G8IDTQ&psc=1) NONGSHIM TAEKYUNG Korean Chili Powder, Gochugaru Chili Flakes. Kimchi Powder (Flake, 1lb) - 100% Red Pepper Flakes for Korean & Asian Food. MSG Free. $12.95 $ 12. 95 ($0.81/Ounce) In Stock Sold by Korner. and ships from Amazon Fulfillment. Total price: $00 $ 0 0 To see our price, add these items to your cart. (000-0000000-8675309) Try again! Details Added to Cart (hFmWAuJMwbA82NolXX26zQ/4uQ/Rdt3ukWNy5VUia+FLAAAAAGcF825iMjQyMzQ0My01ZWNkLTQyNWUtODI3Ni1iZjVmYmRjNjMzZTI=) spCSRF_Treatment (Personalization) (true) (gwcmIIKboYBTe84CK22JV05I/8ssWcI3hJxCYR6M6NOKAAAADAAAAABm9AIYcmF3AAAAABVX8CwXqz4nuL9RKf///w==) (B005OJUSZE) (klhUsh6gpSTf%2BPNB0xE%2BArB7FWqobEtVM%2F0vQ8N1A6TX88ktUZFIfcQCIXvTtfHXcfxaPPk66mjuwYjwKZjENp5HgVgWHqI2TykxMha%2B1yftBGg4Gc%2FAfVgNOOjVM81YEbOcBidPXVVPhSy%2BR%2B7PT829xt7HzKSBA808kyjEj1SXxG1MidXdHFBiJkXk5A0J) (1) (B002WTE0MQ) (NnWkn7D2Vvp7b1tiidW6mi3W%2FEIJIkmvdZtnhS7KyXPy11D5iSs5ctUn%2FO5Z81hHdGpGHFZ67nvUig6tdti3U5Ci1H%2BPsVv4KkKAneIzo0ugwH8YSlegoUJ0lXynBnch6L5oT7yLBogi4bakqLxNUbYCWSfBQ2vhND9woBZ4iYELbH6hrop0pJcP8%2BJ3z1RR) (1) (B005G8IDTQ) (klhUsh6gpSTf%2BPNB0xE%2BAlsmanyb73gapa1bZ6DlXF6%2B24Q36ggcpmDvDZ7S4quvELJwUvqMJgs06fTJ2HNYei7ZpV0tom46MyffEquaJ4%2BN8WfzLet27DIoFhrh2RIN6ORwjkJR3hsi2rP1nnyXyBLMk96cWAqiH1HQt1oNWHPUc6dQ8hCSDcQQbWGy8rtN) (1) Add all 3 to Cart Some of these items ship sooner than the others. Show details Hide details Choose items to buy together. Customers who viewed this item also viewed Page 1 of 1 Start over Page 1 of 1 Previous page (/NONGSHIM-TAEKYUNG-Korean-Gochugaru-Flakes/dp/B005G8IDTQ/ref=pd_sbs_d_sccl_2_1/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B005G8IDTQ&psc=1) (NONGSHIM TAEKYUNG Korean Chili Powder, Gochugaru Chili Flakes. Kimchi Powder (Flake, 1lb) - 100% Red Pepper Flakes for Korean) (/NONGSHIM-TAEKYUNG-Korean-Gochugaru-Flakes/dp/B005G8IDTQ/ref=pd_sbs_d_sccl_2_1/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B005G8IDTQ&psc=1) NONGSHIM TAEKYUNG Korean Chili Powder, Gochugaru Chili Flakes. Kimchi Powder (Flake, 1lb) - 100% Red Pepper Flakes for Korean & Asian Food. MSG Free. (4.7 out of 5 stars) (/product-reviews/B005G8IDTQ/ref=pd_sbs_d_sccl_2_1_cr/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B005G8IDTQ) 4.7 out of 5 stars 13,865 (/NONGSHIM-TAEKYUNG-Korean-Gochugaru-Flakes/dp/B005G8IDTQ/ref=pd_sbs_d_sccl_2_1/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B005G8IDTQ&psc=1) $12.95 $ 12. 95 (/NONGSHIM-TAEKYUNG-Korean-Gochugaru-Flakes/dp/B005G8IDTQ/ref=pd_sbs_d_sccl_2_1/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B005G8IDTQ&psc=1) ($0.81/Ounce) FREE Shipping on orders over $35 shipped by Amazon (/Korean-Premium-Pepper-Seasoning-Gochugaru/dp/B091PHHGXT/ref=pd_sbs_d_sccl_2_2/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B091PHHGXT&psc=1) (Chaeun Korean Premium Red Chili Pepper Flakes Seasoning Powder Gochugaru 1.1Lb 500g, Origin Korea - Coarse Fine Type 한국산 태양초) (/Korean-Premium-Pepper-Seasoning-Gochugaru/dp/B091PHHGXT/ref=pd_sbs_d_sccl_2_2/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B091PHHGXT&psc=1) Chaeun Korean Premium Red Chili Pepper Flakes Seasoning Powder Gochugaru 1.1Lb 500g, Origin Korea - Coarse Fine Type 한국산 태양초 고춧가루 (Midium Spicy - Coarse), 1.1 Pound (Pack of 1) (4.6 out of 5 stars) (/product-reviews/B091PHHGXT/ref=pd_sbs_d_sccl_2_2_cr/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B091PHHGXT) 4.6 out of 5 stars 149 (/Korean-Premium-Pepper-Seasoning-Gochugaru/dp/B091PHHGXT/ref=pd_sbs_d_sccl_2_2/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B091PHHGXT&psc=1) $24.99 $ 24. 99 (/Korean-Premium-Pepper-Seasoning-Gochugaru/dp/B091PHHGXT/ref=pd_sbs_d_sccl_2_2/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B091PHHGXT&psc=1) ($1.42/Ounce) Get it as soon as Monday, Sep 30 FREE Shipping on orders over $35 shipped by Amazon (/Chung-Jung-One-500g-Gochujang/dp/B002WTE0MQ/ref=pd_sbs_d_sccl_2_3/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B002WTE0MQ&psc=1) (Sunchang Gochujang 500g) (/Chung-Jung-One-500g-Gochujang/dp/B002WTE0MQ/ref=pd_sbs_d_sccl_2_3/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B002WTE0MQ&psc=1) Sunchang Gochujang 500g (4.6 out of 5 stars) (/product-reviews/B002WTE0MQ/ref=pd_sbs_d_sccl_2_3_cr/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B002WTE0MQ) 4.6 out of 5 stars 1,496 (/Chung-Jung-One-500g-Gochujang/dp/B002WTE0MQ/ref=pd_sbs_d_sccl_2_3/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B002WTE0MQ&psc=1) -10% (/Chung-Jung-One-500g-Gochujang/dp/B002WTE0MQ/ref=pd_sbs_d_sccl_2_3/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B002WTE0MQ&psc=1) $12.02 $ 12. 02 (/Chung-Jung-One-500g-Gochujang/dp/B002WTE0MQ/ref=pd_sbs_d_sccl_2_3/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B002WTE0MQ&psc=1) ($0.68/Ounce) (/Chung-Jung-One-500g-Gochujang/dp/B002WTE0MQ/ref=pd_sbs_d_sccl_2_3/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B002WTE0MQ&psc=1) Typical: $13.38 Get it as soon as Monday, Sep 30 FREE Shipping on orders over $35 shipped by Amazon Only 7 left in stock - order soon. (/Wang-Sun-Dried-Coarse-Gochugaru-Kimchi/dp/B099MT1GDP/ref=pd_sbs_d_sccl_2_4/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B099MT1GDP&psc=1) (Wang Sun-Dried Coarse Gochugaru for Kimchi, Red Pepper Flakes, Chilli Powder, 1 Pound) (/Wang-Sun-Dried-Coarse-Gochugaru-Kimchi/dp/B099MT1GDP/ref=pd_sbs_d_sccl_2_4/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B099MT1GDP&psc=1) Wang Sun-Dried Coarse Gochugaru for Kimchi, Red Pepper Flakes, Chilli Powder, 1 Pound (4.7 out of 5 stars) (/product-reviews/B099MT1GDP/ref=pd_sbs_d_sccl_2_4_cr/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B099MT1GDP) 4.7 out of 5 stars 683 (/Wang-Sun-Dried-Coarse-Gochugaru-Kimchi/dp/B099MT1GDP/ref=pd_sbs_d_sccl_2_4/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B099MT1GDP&psc=1) $12.99 $ 12. 99 (/Wang-Sun-Dried-Coarse-Gochugaru-Kimchi/dp/B099MT1GDP/ref=pd_sbs_d_sccl_2_4/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B099MT1GDP&psc=1) ($0.81/Ounce) (/Premium-Anchovy-Sauce-Small-Chung-jung-one/dp/B00F0RDRVC/ref=pd_sbs_d_sccl_2_5/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B00F0RDRVC&psc=1) (Premium Anchovy Fish Sauce Gold (Small 1.1 lb) By Chung-jung-one) (/Premium-Anchovy-Sauce-Small-Chung-jung-one/dp/B00F0RDRVC/ref=pd_sbs_d_sccl_2_5/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B00F0RDRVC&psc=1) Premium Anchovy Fish Sauce Gold (Small 1.1 lb) By Chung-jung-one (4.6 out of 5 stars) (/product-reviews/B00F0RDRVC/ref=pd_sbs_d_sccl_2_5_cr/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B00F0RDRVC) 4.6 out of 5 stars 423 (/Premium-Anchovy-Sauce-Small-Chung-jung-one/dp/B00F0RDRVC/ref=pd_sbs_d_sccl_2_5/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B00F0RDRVC&psc=1) $11.55 $ 11. 55 (/Premium-Anchovy-Sauce-Small-Chung-jung-one/dp/B00F0RDRVC/ref=pd_sbs_d_sccl_2_5/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B00F0RDRVC&psc=1) ($0.66/Ounce) Get it as soon as Monday, Sep 30 FREE Shipping on orders over $35 shipped by Amazon Only 15 left in stock - order soon. (/Non-GMO-Gochugaru-Korean-Pepper-Powder/dp/B00LU7FZKC/ref=pd_sbs_d_sccl_2_6/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B00LU7FZKC&psc=1) (Non-GMO, Gochugaru, Kosher, Gluten Free, No additives, Korean Red Pepper Powder Flakes, Coarse Grind 6 OZ by Crazy Korean Coo) (/Non-GMO-Gochugaru-Korean-Pepper-Powder/dp/B00LU7FZKC/ref=pd_sbs_d_sccl_2_6/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B00LU7FZKC&psc=1) Non-GMO, Gochugaru, Kosher, Gluten Free, No additives, Korean Red Pepper Powder Flakes, Coarse Grind 6 OZ by Crazy Korean Cooking (4.7 out of 5 stars) (/product-reviews/B00LU7FZKC/ref=pd_sbs_d_sccl_2_6_cr/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B00LU7FZKC) 4.7 out of 5 stars 2,142 Amazon's Choice in Chili Powders (/Non-GMO-Gochugaru-Korean-Pepper-Powder/dp/B00LU7FZKC/ref=pd_sbs_d_sccl_2_6/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B00LU7FZKC&psc=1) $7.99 $ 7. 99 (/Non-GMO-Gochugaru-Korean-Pepper-Powder/dp/B00LU7FZKC/ref=pd_sbs_d_sccl_2_6/000-0000000-8675309?pd_rd_w=zItN2&content-id=amzn1.sym.156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_p=156274ff-6322-443d-8bbf-ab3ed87e382f&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B00LU7FZKC&psc=1) ($1.33/Ounce) Get it as soon as Monday, Sep 30 FREE Shipping on orders over $35 shipped by Amazon Next page Product Description Korean Brand Red Chili Pepper Flakes Powder Gochugaru, 1 LB. Product details Is Discontinued By Manufacturer ‏ : ‎ No Package Dimensions ‏ : ‎ 12.17 x 7.91 x 1.18 inches; 1 Pounds Manufacturer ‏ : ‎ Happy Sales ASIN ‏ : ‎ B005OJUSZE Best Sellers Rank: #205,390 in Grocery & Gourmet Food ((/gp/bestsellers/grocery/ref=pd_zg_ts_grocery) See Top 100 in Grocery & Gourmet Food ) #419 in (/gp/bestsellers/grocery/16321791/ref=pd_zg_hrsr_grocery) Ground Pepper Customer Reviews: (4.6 out of 5 stars) 4.6 4.6 out of 5 stars 415 ratings Compare with similar items This Item (Premium Korean Red Pepper Coarse Powder, 1 Pound) Premium Korean Red Pepper Coarse Powder, 1 Pound Recommendations (/Korean-Premium-Pepper-Seasoning-Gochugaru/dp/B091PHVHQX/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_i_1?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B091PHVHQX) (Chaeun Korean Premium Red Chili Pepper Flakes Seasoning Powder Gochugaru 1.1Lb 500g, Origin Korea - Coarse Fine Type 한국산 태양초 고춧가루 (Very Spicy - Coarse)) (/Korean-Premium-Pepper-Seasoning-Gochugaru/dp/B091PHVHQX/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_t_1?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B091PHVHQX) Chaeun Korean Premium Red Chili Pepper Flakes Seasoning Powder Gochugaru 1.1Lb 500g, Origin Korea - Coarse Fine Type 한국산 태양초 고춧가루 (Very Spicy - Coarse) (/Spice-Way-Gochugaru-korean-pepper/dp/B0BZ65ZD79/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_i_2?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B0BZ65ZD79) (The Spice Way Gochugaru korean red pepper flakes - 8 oz – Premium Quality red pepper flakes & All-Natural Seasoning - Perfect Ingredient for Kimchi, Stir-Fries, Soups and More) (/Spice-Way-Gochugaru-korean-pepper/dp/B0BZ65ZD79/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_t_2?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B0BZ65ZD79) The Spice Way Gochugaru korean red pepper flakes - 8 oz – Premium Quality red pepper flakes & All-Natural Seasoning - Perfect Ingredient for Kimchi, Stir-Fries, Soups and More (/Taekyung-Chili-Powder-Kimchi-Flake/dp/B09P88HVVQ/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_i_3?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B09P88HVVQ) (Taekyung Chili Powder For Kimchi (Flake, 7oz) - Korean Gochugaru. Red Pepper Spice Seasoning for Asian Food. MSG Free.) (/Taekyung-Chili-Powder-Kimchi-Flake/dp/B09P88HVVQ/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_t_3?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B09P88HVVQ) Taekyung Chili Powder For Kimchi (Flake, 7oz) - Korean Gochugaru. Red Pepper Spice Seasoning for Asian Food. MSG Free. (/Chung-Jung-One-Korean-Gochugaru/dp/B077VXP4FT/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_i_4?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B077VXP4FT) (Chung Jung One O'Food Gochugaru 1.1 lb, Premium Korean Bidan Red Chili Pepper Powder Gochugaru (Coarse, 1.1 Pound (Pack of 1))) (/Chung-Jung-One-Korean-Gochugaru/dp/B077VXP4FT/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_t_4?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B077VXP4FT) Chung Jung One O'Food Gochugaru 1.1 lb, Premium Korean Bidan Red Chili Pepper Powder Gochugaru (Coarse, 1.1 Pound (Pack of 1)) (/Wang-Sun-Dried-Coarse-Gochugaru-Kimchi/dp/B0B1HNCDSM/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_i_5?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B0B1HNCDSM) (Wang Sun-Dried Coarse Gochugaru for Kimchi, Red Pepper Flakes, Chilli Powder, 8 Ounce) (/Wang-Sun-Dried-Coarse-Gochugaru-Kimchi/dp/B0B1HNCDSM/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_t_5?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B0B1HNCDSM) Wang Sun-Dried Coarse Gochugaru for Kimchi, Red Pepper Flakes, Chilli Powder, 8 Ounce Try again! Details Added to Cart (hFmWAuJMwbA82NolXX26zQ/4uQ/Rdt3ukWNy5VUia+FLAAAAAGcF825iMjQyMzQ0My01ZWNkLTQyNWUtODI3Ni1iZjVmYmRjNjMzZTI=) spCSRF_Treatment (Personalization) (true) (B005OJUSZE) (Bz45G%2FkP%2B4PXEtfiwgA89AtV4RtCGjj2BmBviPNWwvDNeGZ58P8M4r2yPGCfo%2BozM2IS4AwulAGQAVPUi2HlUOLgMsXrme7XIuqOHD8jr8Te3vvKPoQ%2FP5%2BtqJbsEuLRPbopnNR2VA6zL%2BPJD%2F4Z7WmiItyTu3SdMGrL9PhPHrxlI3Hw7QCi7nIt07izLtJh) (1) Add to Cart Try again! Details Added to Cart (hFmWAuJMwbA82NolXX26zQ/4uQ/Rdt3ukWNy5VUia+FLAAAAAGcF825iMjQyMzQ0My01ZWNkLTQyNWUtODI3Ni1iZjVmYmRjNjMzZTI=) spCSRF_Treatment (Personalization) (true) (B091PHVHQX) (Bz45G%2FkP%2B4PXEtfiwgA89MXU8cXs9GWKObLmudP%2F4zSF1ayqiq%2FYCkDJLikMNDYKKjzp%2BinP3Knl4G61lDo%2FYZqBrYYmOn%2Bk1fEzMCmK5kP8UbtrPkiFDfKI6k5OpQOlT4mpIZf%2ByZ2McCyaoXfH8DsDlujFyPPnvJ5u51vh6ITmcO07OvXNR5JMDlh3ELmI) (1) Add to Cart Try again! Details Added to Cart (hFmWAuJMwbA82NolXX26zQ/4uQ/Rdt3ukWNy5VUia+FLAAAAAGcF825iMjQyMzQ0My01ZWNkLTQyNWUtODI3Ni1iZjVmYmRjNjMzZTI=) spCSRF_Treatment (Personalization) (true) (B0BZ65ZD79) (klhUsh6gpSTf%2BPNB0xE%2BAtgOdswd7k6mHzy3zyr8lMoAwfttolN2RVVW7%2FjUG4js1QUkxahaqsEMi6TNY%2BRttCgL3C1Sry7eOwAPj0GY%2BKa7owCBag%2BUJPKamIgmtAXrroW9ZMrrRvs7wRUZpolCIAajuZ%2B9sQguog5YIV2XTfa8Jg%2F1UPNfXzhBRViavNEC) (1) Add to Cart Try again! Details Added to Cart (hFmWAuJMwbA82NolXX26zQ/4uQ/Rdt3ukWNy5VUia+FLAAAAAGcF825iMjQyMzQ0My01ZWNkLTQyNWUtODI3Ni1iZjVmYmRjNjMzZTI=) spCSRF_Treatment (Personalization) (true) (B09P88HVVQ) (NnWkn7D2Vvp7b1tiidW6mkgs7gEaifi2jaU5%2Bn%2BU0ksMrQYzDgdABtULD2ROOXiIKj8d8FfIg9f2xxaJH0sQHy6bvQ341WAXhOUjdSpDkvPGoYJoLtMQvxSNCr0JJQbYL%2BecHfHlPWSVGN0lzYHnu2IxkI6GX%2F5WPGYePazoHABKCqbVjBQpI441OPuVUs4l) (1) Add to Cart Try again! Details Added to Cart (hFmWAuJMwbA82NolXX26zQ/4uQ/Rdt3ukWNy5VUia+FLAAAAAGcF825iMjQyMzQ0My01ZWNkLTQyNWUtODI3Ni1iZjVmYmRjNjMzZTI=) spCSRF_Treatment (Personalization) (true) (B077VXP4FT) (xc%2FnaQ6KFcx0%2FJhFhbauHg9M5Z%2FYzUVI3ojrXgZSjaa2%2F1JghykXezXkr59QlNAggY6bT%2FbjNGwgFEswcXC8VGI8HtQD4RZ5J8YoaIburJp3wrfN1iXhClYZhdM5hVVPnU265KRFC5wk35cDIS4caBXbBcr2IysMAsz%2F2JEudRme%2FxbydCWcgPmVtWIhcmP4) (1) Add to Cart Try again! Details Added to Cart (hFmWAuJMwbA82NolXX26zQ/4uQ/Rdt3ukWNy5VUia+FLAAAAAGcF825iMjQyMzQ0My01ZWNkLTQyNWUtODI3Ni1iZjVmYmRjNjMzZTI=) spCSRF_Treatment (Personalization) (true) (B0B1HNCDSM) (%2Bl22ruwj3Nmp95F5GvG5%2Fcchf3nnkDy8QUVtQ2irJfiQXFaNuXhw%2F3MeiFwm7kAoFraChLij54r1RVMh6w%2FEH3SjjpOyjqL%2BbciSBbhqQoH1QjkOgdscck8JwMgcAtw04Ryse%2Fn8c68wKf8nVUpioTLfRURb3j7dMBsJ1Uu6TEoqiucpNLs4uLj%2FbNkuJnFp) (1) Add to Cart Price $18.99 $ 18. 99 $28.99 $ 28. 99 $7.99 $ 7. 99 $9.95 $ 9. 95 $9.99 $ 9. 99 $7.99 $ 7. 99 Price Per Unit $1.19 / Ounce $1.64 / Ounce $1.00 / Ounce $1.42 / Ounce $0.57 / Ounce $1.13 / Ounce Delivery Get it as soon as Tuesday, Oct 1 Get it as soon as Tuesday, Oct 1 Get it as soon as Monday, Sep 30 Get it as soon as Monday, Sep 30 Get it as soon as Monday, Sep 30 — Customer Ratings (4.6 out of 5 stars) (/product-reviews/B005OJUSZE/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_r_0?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859) 4.6 4.6 out of 5 stars 415 (4.6 out of 5 stars) (/product-reviews/B091PHVHQX/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_r_1?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B091PHVHQX) 4.6 4.6 out of 5 stars 149 (4.8 out of 5 stars) (/product-reviews/B0BZ65ZD79/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_r_2?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B0BZ65ZD79) 4.8 4.8 out of 5 stars 408 (4.7 out of 5 stars) (/product-reviews/B09P88HVVQ/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_r_3?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B09P88HVVQ) 4.7 4.7 out of 5 stars 13,865 (4.5 out of 5 stars) (/product-reviews/B077VXP4FT/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_r_4?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B077VXP4FT) 4.5 4.5 out of 5 stars 1,307 (4.7 out of 5 stars) (/product-reviews/B0B1HNCDSM/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_r_5?pd_rd_w=2jj3f&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=W2EE62NQSXM9B7QK35C0&pd_rd_wg=KQf0X&pd_rd_r=545ce87b-e718-46e5-9bb5-07dc58f45859&pd_rd_i=B0B1HNCDSM) 4.7 4.7 out of 5 stars 683 Sold By LUCCA RedButton The Spice Way Korner. Daesang America Samjin globalnet variety Red Red Pepper — CHILI Red Chili form Flake, Powder Powder Flake Flake Flake, Powder Powder weight 1 pounds 1.1 pounds 8 ounces 0.44 pounds 1.1 pounds 0.5 pounds Brief content visible, double tap to read full content. Full content visible, double tap to read brief content. Videos Help others learn more about this product by uploading a video! (/creatorhub/video/upload?productASIN=B005OJUSZE&referringURL=ZHAvQjAwNU9KVVNaRQ%3D%3D&ref=RVSW) Upload your video Important information Legal Disclaimer Statements regarding dietary supplements have not been evaluated by the FDA and are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease or health condition. (https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41iSicw3++L.css?AUIClients/AskAuiAssets&jZ+D38Er#968550-T1) Looking for specific info? (https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/01STrEog8JL._RC|018qj6SXL2L.css,01CrjKjlp-L.css,41V7rn1NJUL.css,01cdXa5nSoL.css_.css?AUIClients/DesktopMedleyFilteringMetaAsset&qsD9TvSP#386124-T1.810333-T1) Customer reviews 4.6 out of 5 stars 4.6 out of 5 415 global ratings (/product-reviews/B005OJUSZE/ref=acr_dp_hist_5?ie=UTF8&filterByStar=five_star&reviewerType=all_reviews#reviews-filter-bar) 5 star 4 star 3 star 2 star 1 star 5 star 80% 9% 5% 1% 5% 80% (/product-reviews/B005OJUSZE/ref=acr_dp_hist_4?ie=UTF8&filterByStar=four_star&reviewerType=all_reviews#reviews-filter-bar) 5 star 4 star 3 star 2 star 1 star 4 star 80% 9% 5% 1% 5% 9% (/product-reviews/B005OJUSZE/ref=acr_dp_hist_3?ie=UTF8&filterByStar=three_star&reviewerType=all_reviews#reviews-filter-bar) 5 star 4 star 3 star 2 star 1 star 3 star 80% 9% 5% 1% 5% 5% (/product-reviews/B005OJUSZE/ref=acr_dp_hist_2?ie=UTF8&filterByStar=two_star&reviewerType=all_reviews#reviews-filter-bar) 5 star 4 star 3 star 2 star 1 star 2 star 80% 9% 5% 1% 5% 1% (/product-reviews/B005OJUSZE/ref=acr_dp_hist_1?ie=UTF8&filterByStar=one_star&reviewerType=all_reviews#reviews-filter-bar) 5 star 4 star 3 star 2 star 1 star 1 star 80% 9% 5% 1% 5% 5% How customer reviews and ratings work Customer Reviews, including Product Star Ratings help customers to learn more about the product and decide whether it is the right product for them. To calculate the overall star rating and percentage breakdown by star, we don’t use a simple average. Instead, our system considers things like how recent a review is and if the reviewer bought the item on Amazon. It also analyzed reviews to verify trustworthiness. (/gp/help/customer/display.html/ref=cm_cr_dp_d_omni_lm_btn?nodeId=G8UYX7LALQC8V9KA) Learn more how customers reviews work on Amazon Customers say Customers like the flavor, quality, and heat level of the herb. They mention it's very spicy, great for spicing up Korean dishes, and has a wonderful color. Some are also satisfied with its smell and grind quality. However, some customers differ on value for money. AI-generated from the text of customer reviews Select to learn more Flavor Quality Kimchi flavor Heat level Color Smell Grind quality Value for money 79 customers mention "Flavor" 72 positive 7 negative Customers like the flavor of the herb. They mention it's very spicy, makes some darn good kimchi, and is cool in salads, soups, stews, and almost any kind of dish with Korean flavor. "...It gives my kimchi a richer red color and more pronounced flavor than the previous brand I used (from China)...." (/gp/customer-reviews/R2XKCCG4VSYEQR) Read more "...If you don't like it searing hot, add less, but the flavor will still be excellent ." (/gp/customer-reviews/R1EPVL4MV9GQUF) Read more "...thing about a really good Korean-style pepper is the array of flavors beyond the mere heat ...." (/gp/customer-reviews/R1WQ534VM5IQRU) Read more "...Spicy but not hot - nice flavor ." (/gp/customer-reviews/R1CGEYY88ASLT4) Read more 32 customers mention "Quality" 29 positive 3 negative Customers are satisfied with the quality of the herb. They mention it's wonderful, fine enough to make into a paste, and makes good kimchi. "The quality of this pepper powder (technically flakes) is top-notch . It's even beautiful to look at and smells amazing...." (/gp/customer-reviews/R2XKCCG4VSYEQR) Read more "This is very good and I'm shocked by the quality of it ...." (/gp/customer-reviews/R54P61WQ2R75G) Read more "...The pepper flakes are not in powder form, but they are fine enough to be made into a paste when you add a little bit of water...." (/gp/customer-reviews/R14EWCC01NZQKR) Read more "...This is wonderful . Will certainly order again as I am beginning to run low ..." (/gp/customer-reviews/R33NWOZ5MUZSJY) Read more 20 customers mention "Kimchi flavor" 20 positive 0 negative Customers like the kimchi flavor of the product. They mention it's great for making kimchi, spicy up Korean dishes, and making your own hot sauce. Some say it works well for more than just Korean dishes. "This is very good and I'm shocked by the quality of it...." (/gp/customer-reviews/R54P61WQ2R75G) Read more "Everything one wants from Gochugaro! Works well for a lot more that just Korean dishes, too Has been successfully used in Indian, Spanish and Middle..." (/gp/customer-reviews/RTQ8UX8M7ZKDY) Read more "Perfect for kimchi . Already made two batches with this pepper powder and the kimchi came out great...." (/gp/customer-reviews/R14EWCC01NZQKR) Read more "Absolutely perfect for my kimchi needs . It is bright red but not neon. It tastes very good and high quality as well." (/gp/customer-reviews/R2SQA5LLCCY4JJ) Read more 14 customers mention "Heat level" 12 positive 2 negative Customers like the heat level of the herb. They mention it's not too hot, but provides just enough kick for their dishes. "...Spicy but not hot - nice flavor." (/gp/customer-reviews/R1CGEYY88ASLT4) Read more "...The heat is just right , and mellows as the Kimchi ages. Flavor is okay, though not as fresh smelling or tasting as some organic brands...." (/gp/customer-reviews/R1UHO49X3S1IC7) Read more "...Product seemed very fresh. I am a pepper lover and this had a great level of heat - probably around the same level as red pepper flakes or maybe a..." (/gp/customer-reviews/R370WH80RBVJRO) Read more "...It adds not only heat , but a deep, rich, sweetness to any dish...." (/gp/customer-reviews/R1PLSUEF2ZQ6E5) Read more 10 customers mention "Color" 10 positive 0 negative Customers are satisfied with the color of the product. They mention it's bright red but not neon, and beautiful to look at. "...It's even beautiful to look at and smells amazing. It gives my kimchi a richer red color and more pronounced flavor than the previous brand I used..." (/gp/customer-reviews/R2XKCCG4VSYEQR) Read more "...Small flakes as well as powder so your kimchi has a wonderful color with flecks of bright pepper...." (/gp/customer-reviews/R1EPVL4MV9GQUF) Read more "...Very fresh reach flavor, nice grind and great color .~From Chef/Owner of “Cremlino Gourmet”" (/gp/customer-reviews/RTQ8UX8M7ZKDY) Read more "Absolutely perfect for my kimchi needs. It is bright red but not neon . It tastes very good and high quality as well." (/gp/customer-reviews/R2SQA5LLCCY4JJ) Read more 6 customers mention "Smell" 6 positive 0 negative Customers are satisfied with the smell of the herb. They mention it's beautiful to look at and smells amazing. "...It's even beautiful to look at and smells amazing ...." (/gp/customer-reviews/R2XKCCG4VSYEQR) Read more "...This brand's flavor, aroma , and color are fa better than most of the Chinese brand red-pepper powders I have tried." (/gp/customer-reviews/R1UHO49X3S1IC7) Read more "This stuff tastes incredible!!!! The smell is amazing its very earthy and it was slightly moist not really dried out. Product seemed very fresh...." (/gp/customer-reviews/R370WH80RBVJRO) Read more "This is exactly what I wanted for making my kimchi. Smells fresh too. Very very fast shipping, you can't go wrong. I will definitely buy again...." (/gp/customer-reviews/R2WBYM29M9EI2O) Read more 5 customers mention "Grind quality" 5 positive 0 negative Customers are satisfied with the quality of the herb. They mention it's coarse, has a very fresh flavor, and great color. Customers also appreciate the smell, saying it's very earthy. "...I like the coarseness of the grind : pepper that is too fine just doesn't taste as good to me...." (/gp/customer-reviews/R1WQ534VM5IQRU) Read more "...Very fresh reach flavor, nice grind and great color.~From Chef/Owner of “Cremlino Gourmet”" (/gp/customer-reviews/RTQ8UX8M7ZKDY) Read more "This stuff tastes incredible!!!! The smell is amazing its very earthy and it was slightly moist not really dried out. Product seemed very fresh...." (/gp/customer-reviews/R370WH80RBVJRO) Read more "...It adds not only heat, but a deep, rich , sweetness to any dish...." (/gp/customer-reviews/R1PLSUEF2ZQ6E5) Read more 6 customers mention "Value for money" 3 positive 3 negative Customers have mixed opinions about the value for money of the herb. Some mention it has a good taste, while others say the price was higher than normal because of the Covid-19 disruptions. "...Price is competitive as well. Love making my own hot sauces.." (/gp/customer-reviews/R1LGN0CLQGSNRV) Read more "...Price was higher than normal because of covid 19 disruptions I assume, but will last me a long, long time." (/gp/customer-reviews/R2CG36VUBUALO) Read more "...Not to hot. Worked well in making Kimchie. Good value " (/gp/customer-reviews/RCDV4DO9H30EP) Read more "...I've used other brands and they weren't nearly as good. The price is a bit high , but for the quality.. I'll take it!" (/gp/customer-reviews/R3OCO2VB8SXU3R) Read more View Image Gallery (Customer image) Amazon Customer 5.0 out of 5 stars Images in this review (Customer image) Reviews with images See all photos Previous page (Customer Image) (Customer Image) (Customer Image) Next page All photos (Perfect for Kimchi Making) Amazon Customer 5 out of 5 stars Perfect for Kimchi Making Absolutely perfect for my kimchi needs. It is bright red but not neon. It tastes very good and high quality as well. More Hide (Customer Image) Thank you for your feedback Close Sorry, there was an error Close Sorry we couldn't load the review Try again Sort reviews by (helpful) Top reviews (recent) Most recent Top reviews Top reviews from the United States There was a problem filtering reviews right now. Please try again later. (/gp/profile/amzn1.account.AF32UOGVCKJOMTRLNRYWUMEMEXHQ) Amy J. (/gp/customer-reviews/R2XKCCG4VSYEQR?ASIN=B005OJUSZE) 5.0 out of 5 stars I love this product! Reviewed in the United States on March 28, 2014 (/gp/help/customer/display.html/ref=cm_cr_dp_d_rvw_avp?nodeId=G75XTB7MBMBTXP6W) Verified Purchase The quality of this pepper powder (technically flakes) is top-notch. It's even beautiful to look at and smells amazing. It gives my kimchi a richer red color and more pronounced flavor than the previous brand I used (from China). I also find it spicier than previous brands I've used, so I decrease the amount called for in recipes by half or even 2/3, then add more if needed. I like most types of kimchi medium spicy. There seems to be differing opinions on whether this product is hot, or at least hotter than average. I wonder if it's due to variations in the product or because spiciness is so subjective. Maybe a little of both. My first reason for buying this particular brand is because it's made in South Korea. Almost every other "Korean" pepper powder I found here on Amazon is from China. (The only other brand of Korean pepper powder I found on this site was from a Marketplace seller at 3 times the price with shipping.) I live in Seattle, where we have lots of Asian grocery stores, and even they seem to sell only China-made pepper powders. (If anyone from the area knows of a store that actually sells Korean-made, let me know!) Sure, $13/lb is kind of expensive, but it's worth it to me for the quality and source. Read more 28 people found this helpful (https://www.amazon.com/ap/signin?openid.return_to=https%3A%2F%2Fwww.amazon.com%2Fdp%2FB005OJUSZE%3FcsrfT%3DhLthqyoCoTVqC2inIb5aBTqI362yah0sKUGw4PpJwUQ6AAAAAGb0AhgAAAAB%26reviewId%3DR2XKCCG4VSYEQR%23R2XKCCG4VSYEQR&openid.identity=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.assoc_handle=usflex&openid.mode=checkid_setup&marketPlaceId=ATVPDKIKX0DER&language=en&openid.claimed_id=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.ns=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0) Helpful (/hz/reviews-render/report-review?ref=cm_cr_dp_d_report&csrfT=hLthqyoCoTVqC2inIb5aBTqI362yah0sKUGw4PpJwUQ6AAAAAGb0AhgAAAAB&reviewId=R2XKCCG4VSYEQR) Report (/gp/profile/amzn1.account.AEAXAJACFMXIAAH4WOHRMXPSZWFA) RockyRoad (/gp/customer-reviews/R1EPVL4MV9GQUF?ASIN=B005OJUSZE) 5.0 out of 5 stars For Kimchi Reviewed in the United States on June 15, 2020 (/gp/help/customer/display.html/ref=cm_cr_dp_d_rvw_avp?nodeId=G75XTB7MBMBTXP6W) Verified Purchase I needed Korean pepper flakes to make kimchi, and I certainly wasn't disappointed by this product. Small flakes as well as powder so your kimchi has a wonderful color with flecks of bright pepper. One of the things I really like about this brand is the depth of flavor. If you don't like it searing hot, add less, but the flavor will still be excellent. Read more (https://www.amazon.com/ap/signin?openid.return_to=https%3A%2F%2Fwww.amazon.com%2Fdp%2FB005OJUSZE%3FcsrfT%3DhPkDH7fqHp0QH3k%252F0DSLejV6uQbag9X6rXHmvwiqJZvHAAAAAGb0AhgAAAAB%26reviewId%3DR1EPVL4MV9GQUF%23R1EPVL4MV9GQUF&openid.identity=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.assoc_handle=usflex&openid.mode=checkid_setup&marketPlaceId=ATVPDKIKX0DER&language=en&openid.claimed_id=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.ns=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0) Helpful (/hz/reviews-render/report-review?ref=cm_cr_dp_d_report&csrfT=hPkDH7fqHp0QH3k%2F0DSLejV6uQbag9X6rXHmvwiqJZvHAAAAAGb0AhgAAAAB&reviewId=R1EPVL4MV9GQUF) Report (/gp/profile/amzn1.account.AEVP447XRHIWEDTDF4NOKBGJ6O4A) RW Emerson (/gp/customer-reviews/R1WQ534VM5IQRU?ASIN=B005OJUSZE) 5.0 out of 5 stars Really Flavorful Reviewed in the United States on January 14, 2017 (/gp/help/customer/display.html/ref=cm_cr_dp_d_rvw_avp?nodeId=G75XTB7MBMBTXP6W) Verified Purchase The best thing about a really good Korean-style pepper is the array of flavors beyond the mere heat. Because of these flavors, there really is no substitute for Korean dried peppers when you're making Korean food, especially kimchi. This powder has those flavors in abundance. Heatwise, I would say this pepper is somewhat hotter than others I have used, though not so scorching that you have to be unusually cautious in using it. I like the coarseness of the grind: pepper that is too fine just doesn't taste as good to me. It seems to "invade" the other flavors somehow, reducing the "brightness" that is so important an aspect of the flavor of good kiimchi. I recommend this stuff highly. Read more One person found this helpful (https://www.amazon.com/ap/signin?openid.return_to=https%3A%2F%2Fwww.amazon.com%2Fdp%2FB005OJUSZE%3FcsrfT%3DhPiyrjET%252BR05XBwn1ws73sX7HVefAyoI1fNJQ936Eg3LAAAAAGb0AhgAAAAB%26reviewId%3DR1WQ534VM5IQRU%23R1WQ534VM5IQRU&openid.identity=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.assoc_handle=usflex&openid.mode=checkid_setup&marketPlaceId=ATVPDKIKX0DER&language=en&openid.claimed_id=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.ns=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0) Helpful (/hz/reviews-render/report-review?ref=cm_cr_dp_d_report&csrfT=hPiyrjET%2BR05XBwn1ws73sX7HVefAyoI1fNJQ936Eg3LAAAAAGb0AhgAAAAB&reviewId=R1WQ534VM5IQRU) Report (/gp/profile/amzn1.account.AEPNKXZLQ3M72WD4BAWOZBYPEUSA) Sho (/gp/customer-reviews/R54P61WQ2R75G?ASIN=B005OJUSZE) 5.0 out of 5 stars Thumbs Up- would buy again Reviewed in the United States on August 20, 2016 (/gp/help/customer/display.html/ref=cm_cr_dp_d_rvw_avp?nodeId=G75XTB7MBMBTXP6W) Verified Purchase This is very good and I'm shocked by the quality of it. I've used this to made kimchi few days ago and now it's fermented that pepper powder really blend everything together nicely. I only used 1/3 cup for my kimchi and I'm still left with a lot so this could last me awhile. I guess the only con is this bag is only 1 pound. Also it does say it's from Korea but then again there's a Malaysia address beneath it which I don't understand what that's for. I opt to buy this one when compared to other ones were because of the product reviews also at my local Asian market they only sell ones from china with salt added to it. Overall this is very good quality for pepper powder. Read more One person found this helpful (https://www.amazon.com/ap/signin?openid.return_to=https%3A%2F%2Fwww.amazon.com%2Fdp%2FB005OJUSZE%3FcsrfT%3DhPfTSoW8kLJzvsCdvwBX%252Fj7PJi6zLYbpAL1VufnHuP6jAAAAAGb0AhgAAAAB%26reviewId%3DR54P61WQ2R75G%23R54P61WQ2R75G&openid.identity=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.assoc_handle=usflex&openid.mode=checkid_setup&marketPlaceId=ATVPDKIKX0DER&language=en&openid.claimed_id=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.ns=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0) Helpful (/hz/reviews-render/report-review?ref=cm_cr_dp_d_report&csrfT=hPfTSoW8kLJzvsCdvwBX%2Fj7PJi6zLYbpAL1VufnHuP6jAAAAAGb0AhgAAAAB&reviewId=R54P61WQ2R75G) Report (/gp/profile/amzn1.account.AFBBKFTLBXVJTJDJJWQVU25F5MUQ) cheue444 (/gp/customer-reviews/R1CGEYY88ASLT4?ASIN=B005OJUSZE) 4.0 out of 5 stars Nice and spicy and asian flavored Reviewed in the United States on February 28, 2014 (/gp/help/customer/display.html/ref=cm_cr_dp_d_rvw_avp?nodeId=G75XTB7MBMBTXP6W) Verified Purchase I like this red pepper powder. I add it to my quick kimchi, soups, and stir fries. It is also a great addition for any rub needing a bit of heat. Spicy but not hot - nice flavor. Read more 3 people found this helpful (https://www.amazon.com/ap/signin?openid.return_to=https%3A%2F%2Fwww.amazon.com%2Fdp%2FB005OJUSZE%3FcsrfT%3DhL2BVhlIu%252FLpYoJB75IGbopgLkvvAMWCybCB%252B84yHUDhAAAAAGb0AhgAAAAB%26reviewId%3DR1CGEYY88ASLT4%23R1CGEYY88ASLT4&openid.identity=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.assoc_handle=usflex&openid.mode=checkid_setup&marketPlaceId=ATVPDKIKX0DER&language=en&openid.claimed_id=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.ns=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0) Helpful (/hz/reviews-render/report-review?ref=cm_cr_dp_d_report&csrfT=hL2BVhlIu%2FLpYoJB75IGbopgLkvvAMWCybCB%2B84yHUDhAAAAAGb0AhgAAAAB&reviewId=R1CGEYY88ASLT4) Report (/gp/profile/amzn1.account.AE2EKKOQ6IVBANMTSLQ7Q52JUSQQ) Coach Sweetman (/gp/customer-reviews/R2H2PH04040135?ASIN=B005OJUSZE) 5.0 out of 5 stars These peppers provide the authinc oriental cuisene. Reviewed in the United States on November 15, 2022 (/gp/help/customer/display.html/ref=cm_cr_dp_d_rvw_avp?nodeId=G75XTB7MBMBTXP6W) Verified Purchase They are flavorful and spicy, but not as hot as many peppers, like Chile, Jalapeno and Cayenne. Great in soups and stews and as additional flavoring for pork and beef. Read more (https://www.amazon.com/ap/signin?openid.return_to=https%3A%2F%2Fwww.amazon.com%2Fdp%2FB005OJUSZE%3FcsrfT%3DhJz8v%252FHfANUzolgNbhlP14BvV9s3GSsa2weNY0s8i8rcAAAAAGb0AhgAAAAB%26reviewId%3DR2H2PH04040135%23R2H2PH04040135&openid.identity=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.assoc_handle=usflex&openid.mode=checkid_setup&marketPlaceId=ATVPDKIKX0DER&language=en&openid.claimed_id=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.ns=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0) Helpful (/hz/reviews-render/report-review?ref=cm_cr_dp_d_report&csrfT=hJz8v%2FHfANUzolgNbhlP14BvV9s3GSsa2weNY0s8i8rcAAAAAGb0AhgAAAAB&reviewId=R2H2PH04040135) Report (/gp/profile/amzn1.account.AE7SBQI2DXULCAVNPPRGRVI6CU3A) Rosem (/gp/customer-reviews/RDOV9W7MD35QP?ASIN=B005OJUSZE) 5.0 out of 5 stars So good! Reviewed in the United States on August 8, 2013 (/gp/help/customer/display.html/ref=cm_cr_dp_d_rvw_avp?nodeId=G75XTB7MBMBTXP6W) Verified Purchase I tried other hot pepper flakes from my asian stores near me, but they ran out in a couple of stores. Being that I'm always at amazon shopping :), I looked up hot pepper flakes & saw 2 day free shipping. So I said why not? When It arrive, I was surprise that it was a small. But I only made that assumption, because the asian stores sells them a lot bigger. It's really flavorful and has a kick to it. I definitely recommend. I will purchase from online again unless i see it at my asian stores near me. It's worth it. Read more 7 people found this helpful (https://www.amazon.com/ap/signin?openid.return_to=https%3A%2F%2Fwww.amazon.com%2Fdp%2FB005OJUSZE%3FcsrfT%3DhIiZIsOVIQ%252BNp2Sffdbs4XwytZKaRvK%252FUc4y95LTdKfdAAAAAGb0AhgAAAAB%26reviewId%3DRDOV9W7MD35QP%23RDOV9W7MD35QP&openid.identity=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.assoc_handle=usflex&openid.mode=checkid_setup&marketPlaceId=ATVPDKIKX0DER&language=en&openid.claimed_id=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.ns=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0) Helpful (/hz/reviews-render/report-review?ref=cm_cr_dp_d_report&csrfT=hIiZIsOVIQ%2BNp2Sffdbs4XwytZKaRvK%2FUc4y95LTdKfdAAAAAGb0AhgAAAAB&reviewId=RDOV9W7MD35QP) Report (/gp/profile/amzn1.account.AHQ4KFJQG4MJCKNG4NPTYMQDCQ4A) Chef Natalia (/gp/customer-reviews/RTQ8UX8M7ZKDY?ASIN=B005OJUSZE) 5.0 out of 5 stars Great flavor Reviewed in the United States on September 10, 2020 (/gp/help/customer/display.html/ref=cm_cr_dp_d_rvw_avp?nodeId=G75XTB7MBMBTXP6W) Verified Purchase Everything one wants from Gochugaro! Works well for a lot more that just Korean dishes, too Has been successfully used in Indian, Spanish and Middle Eastern dishes. Very fresh reach flavor, nice grind and great color. ~From Chef/Owner of “Cremlino Gourmet” Read more (https://www.amazon.com/ap/signin?openid.return_to=https%3A%2F%2Fwww.amazon.com%2Fdp%2FB005OJUSZE%3FcsrfT%3DhDdDgLIlnNoVT3PXsuheJyfZkjhFOErOUhA2ezsNyUX%252BAAAAAGb0AhgAAAAB%26reviewId%3DRTQ8UX8M7ZKDY%23RTQ8UX8M7ZKDY&openid.identity=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.assoc_handle=usflex&openid.mode=checkid_setup&marketPlaceId=ATVPDKIKX0DER&language=en&openid.claimed_id=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.ns=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0) Helpful (/hz/reviews-render/report-review?ref=cm_cr_dp_d_report&csrfT=hDdDgLIlnNoVT3PXsuheJyfZkjhFOErOUhA2ezsNyUX%2BAAAAAGb0AhgAAAAB&reviewId=RTQ8UX8M7ZKDY) Report (/Korean-Pepper-Coarse-Powder-Pounds/product-reviews/B005OJUSZE?reviewerType=all_reviews) See more reviews (https://m.media-amazon.com/images/I/21q6fNgsQrL._RC|211TVD3Y9fL.js,11OyIHCq0lL.js,01GhKb2usNL.js_.js?AUIClients/HardlinesFeatureDetailPageMetaAsset) (https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/01FvA6+tfcL.css?AUIClients/DramAssets) Disclaimer : While we work to ensure that product information is correct, on occasion manufacturers may alter their ingredient lists. Actual product packaging and materials may contain more and/or different information than that shown on our Web site. We recommend that you do not solely rely on the information presented and that you always read labels, warnings, and directions before using or consuming a product. For additional information about a product, please contact the manufacturer. Content on this site is for reference purposes and is not intended to substitute for advice given by a physician, pharmacist, or other licensed health-care professional. You should not use this information as self-diagnosis or for treating a health problem or disease. Contact your health-care provider immediately if you suspect that you have a medical problem. Information and statements regarding dietary supplements have not been evaluated by the Food and Drug Administration and are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease or health condition. Amazon.com assumes no liability for inaccuracies or misstatements about products. Top About this item Similar Product information Questions Reviews (B005OJUSZE) (desktop) (https://m.media-amazon.com/images/I/21At7fDkuxL.js?AUIClients/AXFClientPluginAsset) (https://m.media-amazon.com/images/I/31diH2HLe8L.js?AUIClients/DetailPageBTFSubNavDesktopAsset) (https://m.media-amazon.com/images/I/21cmZft4Z0L.js?AUIClients/BISSDetailPageAUI) Back to top (/?ref_=footer_logo) (/customer-preferences/edit?ie=UTF8&preferencesReturnUrl=%2F&ref_=footer_lang) English (/customer-preferences/country?ie=UTF8&preferencesReturnUrl=%2F&ref_=footer_icp_cp) United States (/gp/help/customer/display.html?nodeId=508088&ref_=footer_cou) Conditions of Use (/gp/help/customer/display.html?nodeId=468496&ref_=footer_privacy) Privacy Notice (/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=TnACMrGVghHocjL8KB&ref_=footer_consumer_health_data_privacy) Consumer Health Data Privacy Disclosure (/privacyprefs?ref_=footer_iba) Your Ads Privacy Choices © 1996-2024, Amazon.com, Inc. or its affiliates (https://m.media-amazon.com/images/I/71YJfxyWYeL._RC|11YzfZWkQgL.js,01wcltxKR5L.js,41-HHfHvVBL.js_.js?AUIClients/QTipsMobileWebAssets&JoSKxqgb#us.672498-T1) (https://m.media-amazon.com/images/I/212uzsmnppL.js?AUIClients/StarlingInterestGroupAssignment) (https://m.media-amazon.com/images/I/31ULjw05G7L.js?AUIClients/AmazonLightsaberPageAssets) (https://m.media-amazon.com/images/I/11+zeBoqC-L.js?AUIClients/WebFlowIngressJs) (https://m.media-amazon.com/images/I/21vARlfe4pL._RC|11tZXDINg6L.js_.js?AUIClients/ARARegisterTriggerSubAssets-dpv) (https://m.media-amazon.com/images/I/81DMAdtqLzL.js?AUIClients/FWCIMAssets) (1) ()